CENTRALNE LIGI JUNIORÓW.

 

 

Wprawdzie juniorzy GKS Morena, póki co, walczą w niższej lidze wojewódzkiej,  ale warto patrzeć trochę szerzej i kibicować, lub nie, innym klubom z naszego pomorskiego piłkarskiego świata.

 

 

 

W Centralnej Lidze Juniorów - CLJ18,    wśród szesnastu drużyn, rywalizują także Lechia i Arka z naszego regionu.  W tym roku  ekipy z Pomorza wszystko, o co powalczą, to raczej utrzymanie w lidze.

 

 

Aktualnym Mistrzem Polski  Juniorów Starszych jest drużyna Górnika Zabrze. Wcześniej była to Korona Kielce, a jeszcze rok wcześniej - Lech Poznań.  Warto dodać, że nagrodą za wywalczenie tytułu jest start w rozgrywkach Youth Champions League.  

 

 

O prawo gry w przyszłym sezonie walka już trwa.

Pomorską Ligę Wojewódzką wygrał Bałtyk Gdynia, który wraz z drugim w tabeli Jantarem Ustka, powalczą o awans z drużynami z Wielkopolski, Kujawsko-Pomorskiego i Zachodnio-Pomorskiego. 

 

 

 

 

 

W CLJ-17 gra się w grupach ośmiozespołowych.  Jedna runda jesienna, bez rewanżów i reset, ale na wiosnę już bez dwóch ostatnich zespołów. 

 

 

W ich miejsce, wiosną, zagrają dwa  nowe zespoły z baraży. 

Pomorską Ligę Wojewódzką  -  w roczniku, w którym rywalizuje także zespół Moreny,  wygrał Jaguar Gdańsk i uzyskał prawo do gry w barażach o  CLJ-17.

 

 

Jaguar Gdańsk -  Polonia Środa Wlkp lub Błękitni Wronki

Zawisza Bydgoszcz  -  zespół z Zachodnio Pomorskiego

 

 

 

 

W rozgrywkach CLJ-15, podobnie jak w starszym roczniku, uczestniczy osiem zespołów.

 

 

 Tutaj również czekają nas baraże.  Pomorską Ligę Wojewódzka wygrał  zespół Olimpijczyka Kwakowo i właśnie oni powalczą o grę z najlepszymi w Polsce. 

 

W obu rozgrywkach, po wiosennej części zmagań, drużyna z miejsca pierwszego, zagra z trzema innymi drużynami z pozostałych grup w Polsce o tytuł Mistrza Polski. 

 

 


 

OFICJALNA STRONA KLUBOWA

GKS MORENA GDANSK

 


 


Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

WALKA O CLJ

12 listopada 2020