Licencja Trenerska UEFA B dla Trenera Rafała.

 

Choć moim osobistym zdaniem trenerem nie zostaje się w wyniku zdania egzaminu  i otrzymania pięknego dyplomu, tylko dzięki  godzinom, tygodniom, miesiącom  i latom spędzonym na tym, żeby miejscowe dzieciaki mogły po latach wspominać swoje młodzieńcze piłkarskie wyczyny. Na tysiącach kilometrów przejechanych wraz z drużynami, na kuli ziemskiej okrążonej  samochodami, pociągami i promami,  w poszukiwaniu kolejnych sal i boisk  do zdobycia. Na straconych nerwach, na nieustannej walce o boisko, o kolejne licencje, na kolejne sezony.  Na dziesiątkach,  jak nie setkach,  dzieci, którym zwyczajnie trzeba pomóc w życiu, choćby poprzez znalezienie im lekarza, na  uratowaniu rywalowi z boiska  życia, nawet jeśli tylko na dziesięć lat.  Na zbieraniu  i organizowaniu drużyn, choć chętnych czasem brakuje i trzeba jeździć po osiedlu i zbierać ludzi z przystanków.   Za to wszystko, co potem można przy piwie opowiedzieć i co nigdy nie stanie się nudne, choć wszyscy znają to doskonale, bo słyszeli to już wiele razy.   

Tak, wtedy można powiedzieć, że jest się trenerem młodzieży.  No, ale czasy teraz takie, że trzeba mieć ten nieszczęsny dyplom  więc szczere gratulacje, Rafał.  Dałeś radę. 

 

Jak widzisz poniżej, z całego piłkarskiego świata trenerskiego przychodzą  dla Ciebie gratulacje.   Kurde, nawet Iga Świątek Ci gratulacje. 

 

 

 PS.1  Tak na marginesie, w moim telefonie w książce adresowej do dziś widniejesz pod wpisem TRENER RAFAŁ

PS.2  Tak, teraz możesz już płakać. 

PS.3   Macieju, czekamy na Ciebie, aż dołączysz do tego zacnego grona.

 

Panie, Panowie:  Pan Trener  Rafał.

17 października 2020

STRONA  GŁÓWNA

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 

OFICJALNA STRONA KLUBOWA

GKS MORENA GDANSK


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wielka kasa zmieni wszystko, trening nie zmieni nic...