MORENA GDAŃSK 2:1 GTS JUSZKOWO

Nasi seniorzy pokonali  rywali  i właśnie wjechali na autostradę  A1.  Metą  i celem jest awans do Klasy A i właśnie po tej wygranej  cel jest naprawdę blisko.  Ale na autostradzie, jak to na autostradzie - trzeba cały czas uważać, żeby zdrowo i cało dotrzeć do mety.

UWAGA:  To dziesiąta z rzędu wygrana ligowa Moreny!

Relacja Michała:

Wczoraj, po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonaliśmy zespół GTS Juszkowo 2:1 (0:0). Jeszcze przed meczem było wiadomo o jaką stawkę będzie toczyła się gra, i widział to także okręgowy związek piłkarski, przysyłając trójkę sędziowską, z sędzią głównym z V ligi. Tuż po pierwszym gwizdku było widać rangę spotkania. Mecz był dość chaotyczny, każda z drużyn próbowała zdobyć środek pola, lecz żadnej do końca się to nie udawało. Gra była szarpana i widać było sporą "nerwówkę". W końcu, po rzucie wolnym drużyny gości piłka przedostaje się w pole karne Moreny, gdzie Malina fauluje zawodnika z Juszkowa - Sędzia wskazuje na 11 metrów. Poza żółtą kartką, Malina wychodzi z pojedynku zwycięsko broniąc pierwszy w tym meczu rzut karny. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił. Po przerwie widać było małą odmianę w nastawieniu obu drużyn - Juszkowo starało się grać agresywniej, a Morena bardziej piłką. W efekcie, w 50 minucie po bardzo ładnym zagraniu Szulika, piłkę przejmuje Jarek Walukowicz i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobywa pierwszą bramkę dla Moreny. Niestety w wyniku kontaktu z bramkarzem, była to ostatnia akcja Jarka w tym meczu. Kolejne minuty upływały w atmosferze walki, jednak żadna z drużyn nie mogła znacząco przechylić szali na swoją stronę. W 60 minucie sam na sam wyszedł Paweł Opala, jednak tym razem pojedynek wygrał bramkarz GTS. W 70 minucie meczu nastąpiła kopia sytuacji z pierwszej połowy: rzut wolny dla Juszkowa, wrzutka w pole karne, Malina wychodząc do piłki fauluje zawodnika gości. Efekt: faul, druga żółta kartka (w efekcie czerwona) dla Maliny i drugi tego dnia rzut karny dla Juszkowa. W bramce staje... Zielu, który założył rękawice po Malinie. Niestety nie broni karnego i mamy 1:1. Grając w 10, cofnęliśmy się na własną połowę, oczekując na kontry. Gracze z Juszkowa starali się przycisnąć, szukając swoich szans. Jednak to Morena przechyliła finalnie szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pierw po bardzo ładnej akcji całej drużyny, Mateusz Kłys w sytuacji sam na sam zmarnował swoją szansę, lecz w doliczonym czasie gdy, niezawodny w tym sezonie Aleks jest faulowany w polu karnym gości... jedenastka dla Moreny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, jednak jego strzał obronił bramkarz GTSu. Na całe szczęście, po strzale w polu karnym znalazł się popularny Biker i umieścił piłkę obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza. 2:1 dla Moreny!!! 60 sekund później sędzia zawodów zakończył to spotkanie, a Morena mogła się cieszyć z kolejnych 3 punktów. Brawa dla całej drużyny za walkę do końca pomimo liczebnego osłabienia.