Z Gdańskim Klubem Sportowym Morena jestem związany już 13 rok. ale, spokojnie, nigdzie się nie wybieram.

 

Tyle lat, to wydawałoby się, że człowiekowi może wszystko spowszednieć, ale jedyna rzecz, która mi się znudziła i której mam już serdecznie dość – to wysokie porażki Moreny. Do tego w żaden sposób przyzwyczaić się nie mogę i każde 0:7, 1:10, muszę potem, po swojemu, odchorować.  Uważam, że w trybie pilnym, trzeba coś z tym zrobić.   Powiem Wam jak ja to widzę.


Wyjaśnienie:

1. Przy niczym się nie upieram. To po prostu moje pomysły wynikające z obserwacji. Nie muszę mieć racji, nie obrażę się na nikogo, kto stwierdzi, że to złe pomysły, ale uważam, że to może, i powinien być, przyczynek do dyskusji, bo jestem pewien, że nie tylko ja choruję po kolejnych 0:10, i nie tylko ja chciałbym coś zmienić.

2. Do nikogo nie mam pretensji. Nikogo nie wytykam palcami. Przeciwnie. Wielki szacunek dla tych, którzy mimo wielu problemów, mimo trudnych czasów, organizacyjnych, nie zniechęcają się i pchają nasz morenowy wózek do przodu, abyście mogli dalej grać i dalej trenować. 

 

Żeby wreszcie wygrać jakiś mecz, trzeba lepiej grać w piłkę, a żeby to się stało, trzeba częściej i regularniej trenować. To trening ma być podstawą do zbudowania formy meczowej i budowania składów na mecze, a nie inne zasługi. Nie trenujesz? Nie grasz. Proste. I nie próbujmy sobie wmawiać, że to zła strategia, bo w weekend nie będzie miał kto grać. Po prostu trzeba postawić na ludzi, którzy będą chcieli przychodzić na treningi, a potem zostawiać pot i łzy na boisku. Jestem przekonany, że takich osób nie zabraknie.
 

Mamy zbyt mało potencjału organizacyjnego w tej chwili, żeby prowadzić trzy zespoły.  Skupmy się tylko na dwóch drużynach: A klasie i B klasie. Grupa juniora młodszego, moim zdaniem, w tym momencie nie jest nam potrzebna. Dlaczego? Bo chłopaki mają już 16 i 17 lat i spokojnie mogą już być częścią B klasowej drużyny. Bo przygotowywanie przez kilka zimowych miesięcy drużyny, żeby zagrała w kwietniu i maju siedem meczów ligowych i przeszła do historii, zwyczajnie nie ma sensu. Oczywiście, rozegramy te siedem meczów, o ile nikt się jeszcze nie wycofa, bo to zawsze okazja do grania, zwłaszcza dla tych chłopaków, którzy będą trochę młodsi, albo jeszcze nie będą czuli się fizycznie gotowi do walki ze starszymi w B klasie. Ale priorytetem dla juniorów ma być gra z dorosłymi. Już dziś kilku z nich gra, następni z pewnością też dadzą radę.

Dlatego uważam, że treningi powinny być wspólne dla B klasy i dla juniorów. Zarówno na hali, jak i na powietrzu, jeśli warunki na to pozwolą. Pozwoli to na większą dawkę treningową dla  każdego pojedynczego zawodnika. 

W B klasie graliby juniorzy wspierani doświadczeniem tych, którzy w A klasie nie zdecydowaliby się rywalizować.

 

W A klasie walczyliby ci, którzy chcieliby mocno i regularnie trenować i tworzyliby wspólną drużynę, na boisku i obok tego boiska. Nie jako zapchajdziury, uzupełnienie, ale jako pełnoprawni zawodnicy tej drużyny.  To musi być grupa, która ma wspólny cel do osiągnięcia. Przypomnijcie sobie, jak wygraliście B klasę. Grupą chłopaków, którzy patrzyli optymistycznie w jedną stronę. Często to jest ważniejsze nawet od umiejętności piłkarskich poszczególnych zawodników.

 

Jeszcze jedno. Potrzebne jest wsparcie treningowe. Konieczna jest dodatkowa osoba, która wspomoże trenerów Rafała i Maćka w treningach. Obaj poświęcają swój prywatny czas dla Was, często wysokim kosztem, ale nawet mimo tego, nie mogą być zawsze i wszędzie,  dlatego uważam, że niezbędne jest szybkie rozwiązanie tego problemu. Po prostu trzecia osoba do wsparcia treningów.

 

To moja wizja. Wiadomo, zmiany są trudne i mogą wymagać podjęcia kontrowersyjnych decyzji, może znalezienia dodatkowych nakładów finansowych, ale uważam to za konieczne.


To moje zdanie. A co Wy o tym myślicie?

 

Piszcie w formularzu mailowym poniżej, albo bezpośrednio na mojego maila: gramann68@gmail.com   Obiecuję, że jak nie będzie zbyt dużo słów niecenzuralnych, to wrzucę to na stronę...

.

 

 

 

 


 

OFICJALNA STRONA KLUBOWA

GKS MORENA GDANSK

 


 

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

CO DALEj?

15 listopada 2021

A jakie jest Twoje zdanie?

quo vadis, Moreno?