MORENA Gdańsk 3:2 UNIA Kłodawa.

 

O tym, że B klasa to najwspanialsza liga świata wiedzą wszyscy.  Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, po dzisiejszym meczu Moreny II z Unią Kłodawa musi zmienić zdanie. Pięć bramek, jedna piękniejsza od drugiej, kartki, gol w doliczonym czasie, żółte kartki, emocje, emocje, emocje. 

To nie był nasz dobry mecz.  To był kiepski mecz, w którym niewiele nam wychodziło. A kiedy mało wychodzi, to przecież są jeszcze stałe fragmenty gry.  Paweł "Tyczka" Wysiecki ustawił piłkę koło 30 metra od bramki rywali  i przepięknie ulokował ją w narożniku bramki.  Prowadziliśmy 1-0, ale nie trwało to zbyt długo.  Goście wyprowadzili świetną akcję. Kluczowe prostopadłe podanie do przodu  pozwoliło ich napastnikowi znaleźć się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem.  Minięcie, strzał do pustej bramki i już był remis 1-1. 

Po przerwie niewiele się poprawiło, jeśli chodzi o naszą grę.  Sytuacji jak na lekarstwo, dobrych sytuacji jeszcze mniej. Żeby nie było zbyt nudno, Władek w bramce  oddał piłkę rywalom, a ci skrzętnie to wykorzystali wychodząc na prowadzenie w tym meczu.  Żeby ratować sytuację i wynik meczu, na boisko weszli także Piotr i Maciej. Średnia wieku podskoczyła bardzo znacznie, ale wraz z nią przyszedł spokój w tyłach i nieco fantazji na lewym skrzydle. I znowu, kiedy nic nie wychodzi, mamy rzut wolny i mamy Pawła.  Tym razem było spokojnie 30 metrów i po chwili piłka wylądowała w samym górnym rogu bramki.  Klasyczne "widły". Genialne. Piąta bramka Pawła w tym sezonie.  2-2. Remis goście uznali za dobry wynik, choć przyznać trzeba, że mieli jeszcze dwie kapitalne szanse na ponowne prowadzenie w meczu.  Tym razem Sid był jednak bezbłędny.  Podobnie jak jego rywal w bramce Kłodawy, który w sobie tylko znany sposób wyjął piłkę, która zmierzała w górny róg bramki.  Ostatnia akcja meczu, trochę siłą woli i niemożliwe stało się możliwe. Podanie z lewego skrzydła na piąty metr. Pierwszy strzał bramkarz Unii jeszcze sparował, ale we właściwym miejscu znalazł się Patryk Nowaczyk i wpakował piłkę do siatki gości. 3-2 .Wygrywamy! Sędzia nawet nie wznawiał już gry. Tak się gra w Klasie  B!!!

 

Wiecie co było najciekawsze w tym golu? Że WSZYSCY pobiegli do narożnika z gratulacjami dla Patryka. Młodzi, starzy, nieważne. Wszyscy razem.  Tyczka do Młodego.  Brawo, drużyna. 

 

W tym meczu zagrali końcówkę Piotrek i Maciej.  Szanowni Państwo, z faktami się nie dyskutuje:  weszli na boisko przy stanie 1-2, a schodzili w glorii zwycięzców.  Chłopaki pokazali młodszym, że mądrość, doświadczenie, spokój, przewidywanie gry często są ważniejsze, niż bieganie.

Super, Panowie. Synowie i reszta rodziny  mogą być z Was dumni. 

 

 

MORENA II GDAŃSK 3:2 UNIA KŁODAWA

Wysiecki (dwie), Nowaczyk 

 Wysiecki (3), Nowaczyk (2), Kinczewski (1), Krutul (1)

 

 

 

 

 

 

 

 


 

OFICJALNA STRONA KLUBOWA

GKS MORENA GDANSK

 


 


Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

B KLASOWE UNIESIENIA

12 września 2021

A jakie jest Twoje zdanie?